FK „Železničar“ nadigran u Smederevu, revanš u nedelju u Kragujevcu

PANČEVO – Fudbaleri Železničara danas su, u prvoj utakmici baraža za Superligu Srbije, u Smederevu, nadigrani od Radničkog iz Kragujevca sa 3:1.

U nedelju, 29. marta će se igrati druga utakmica, kada će Pančevci ići na gostovanje u Kragujevac.

Napadač Kragujevčana Vojo Ubiparip dao je prva dva gola za Radnički iz Kragujevca. U prvih pola sata dva puta je matirao golmana domaćih za 2:0, oba puta glavom posle centaršuteva, u 20. i 29. minutu.

Piščević je u 61. minutu podigao prednost na 3:0. Varjačić je u 77. minutu dobio crveni karton, pa su kragujevčani ostali sa igračem manje.

Do kraja je to iskoristio samo Gigić, koji je u 79. minutu je iz penala smanjio na 1:3.

Utakmica je odigrana na stadionu Fudbalskog kluba Smederevo, jer stadion u Pančevu ne ispunjava superligaške standarde.

Revanš će se igrati 29. maja u Kragujevcu.