FK Sloga Plandište osvajač Kupa FSO Plandište

PLANDIŠTE – U organizaciji Sportskog saveza opštine Plandište i Fudbalskog saveza opštine Plandište, na terenu FK Sloga u Plandištu odigran je „KUP FSO Plandište 2023“. U finalnoj utakmici KUP-a sastali su se domaćin FK Sloga Plandište i FK Hajdučica.

Za mnogobrojne ljubitelje fudbala koji su prisustvovali, ova utakmica bila je fudbalski praznik. Oba tima odigrala su taktički besprekoran meč. Tokom devedeset minuta fudbala videla se velika borba i želja za osvajanjem prestižne titule pobednika Kupa opštine Plandište. Iako su oba tima na teren izašla sa dosta izmenjenim i podmlađenim sastavima, borba i žar nisu manjkali. Mlade nade plandištanskog fudbala pružile su svoj maksimum na terenu ipubliku obradovale sa goleadom.

Na početku utakmice timovi su igrali vrlo oprezno, obzirom na veliki ulog u ovom meču. Nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Baloga, ekipa Sloge povela je sa 1:0. Ekipa iz Hajdučice se nije predavala i preko Pavlovića izjednačili su rezultat na 1:1. U nastavku meča igralo se vrlo čvrsto, da bi nakon odličnog pasa Baloga, mladi napadač Lukić postigao gol za 2:1 i novo vođstvo Sloge. Konačan rezultat regularnog dela utakmice postavio je Radovića za 2:2, nakon odličnog prodora po desnom boku.

U regularnom delu utakmica je završena rezultatom 2:2 i nakon toga prešlo se na izvođenje penala. Nakon boljeg izvođenja jedanesteraca, ekipa FK Sloga iz Plandišta osvojila je Kup Opštine Plandište. Kapitenu Stevanoviću pehar je uručio predsednik Opštine Plandište Jovan Repac, koji je tom prilikom čestitao svima na fer i korektnoj borbi i zahvalio se na vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj je pobednik zaslužuje sve pohvale, ali pre svega bitna je činjenica da je pobedio sport i ljubav prema fudbalu.