FK Radnički Kovin jesenji prvak PFL Pančevo

KOVIN – Fudbaleri Radničkog osvojili su titulu jesenjeg dela prvenstva Područne fudbalske lige Pančevo, nakon što su danas, u derbiju opštine Kovin, u poslednjem kolu polusezone, savladali Partizan iz Gaja rezultatom 2:1 (1:0).

Na samom startu meča osetila se napetost na terenu, a prvi je pripretio gost iz Gaja. Opravdao je svoju poziciju kapiten Radničkog, Dušan Deliblaćanin koji je u 9. minutu poveo ekipu u vođstvo. Njegov sjajan pogodak razljutio je Partizan koji je ubrzo pokušao da izjednači, ali je Luka Rnić odlično sačuvao gol.

Stvaraju obe ekipe šanse, crno-beli atakuju na gol, a dobro se bori i gostujuća ekipa. Uspeo je domaćin da sačuva vođstvo u prvom poluvremenu koje se završilo minimalnim rezultatom.

U drugom delu, utakmica je počela dinamično i posle 51.min. domaćin može da se opusti, jer Miroslav Jonović poveća razliku na 2:0. Izabranici Milana Todorovića nastavljaju da se trude, a malo je nedostajalo Deliblaćaninu da se po drugi put upiše u strelce. Posle 60. minuta rival se naljutio, razigrao i postigao svoj prvenac. Dobre šanse propustili su Deliblaćanin, Jonović, Velčanović…

Kovinski tim uspeo je do kraja da iskontroliše dešavanje na terenu i mirno dođe do završnice. Radnički slavi sa 2:1 i zaslužno dobija nova 3 boda.

Crno-beli su bili danas na visini zadatka i fenomenalnom igrom opravdali prvo mesto u ligi PFL Pančevo. Iz 15 odigranih utakmica, osvojili su ukupno 33 boda. Ekipa iz Dunavske ulice odlazi na zasluženi odmor.