FK Radnički iz Sremske Mitrovice poveo u Kupu protiv Crvene Zvezde ali nije uspeo da napravi novo iznenađenje (FOTO)

SREMSKA MITROVICA – Nekoliko dana Sremsku Mitrovicu je „tresla“ fudbalska groznica, karte za utakmicu 1/8 finala Kupa Srbije „planule“ su za svega nekoliko sati. Fudbaleri i navijači Radničkog, priželjkivali su novu senzaciju posle pobede u Kupu nad beogradskim Partizanom u prethodnoj rundi. Bila je to prilika da savladaju i drugog srpskog fudbalskog velikana, ali ovaj put prepreka je ipak bila previsoka.

Radnički se veoma tvrdo branio i zaista je došao u priliku da ostvari senzaciju. Domaći igrači su poveli u 37. minutu iz penala preko Krsta Đorđevića, za veliko slavlje svojih navijača. Ipak,Crvena zvezda pokazala klasu i uspela da izjednači pri kraju prvog dela igre. Gol je postigao Mirko Ivanić u saradnji sa Aleksandrom Kataijem.

Već početkom drugog poluvremena Zvezda je iskoristila ogromnu inicijativu, a preokret je doneo ofanzivac Marko Rakonjac u 54. minutu, sjajnim udarcem glavom posle centaršuta Bukarija za prednost gostujuće ekipe.

Iskusni fudblaeri Zvezde su nastavili sa pritiskom ne želeći da se kockaju i prime neki iznenadni gol. Meč je konačno rešio rezervista Kings Kangva u 56. minutu igre, za ubedljivih 1:3 za beogradsku ekipu, koji je lako matirao golmana Radničkog pošto je veći deo posla odradio sjajnim prodorom i centaršutom Iraklije Azarov. Posle toga je usledila mirnija završnica u kojoj je trener Radničkog Darko Tešović dao šansu rezervnim igračima.

Na kraju zasluženi trijumf izabranika Miloša Milojevića koji su uputili šesnaest udaraca na gol protivnika a od toga osam u sam okvir. Zvezda se tako plasirala među osam najboljih u nacionalnom kupu, ostavši u prilici da treći put uzastopno dođu do triple-krune što nijednoj generaciji ranije nije uspelo. Radničkom za utehu ostaje da je pružio solidnu partiju u skladu sa objektivnim mogućnostima i ostvario jedan od većih uspeha u istoriji kluba plasmanom među šesnaest najboljih ekipa u Kupu Srbije.

Sremska Mitrovica, 1/8 finala Kupa Srbije; FK Radnički Sremska Mitrovica– FK Crvena zvezda Beograd 1:3 (1:1); Stadion „Agropapuk arena“, gledalaca 1000; Sudija Pavle Ilić; Strelci: Đorđević iz penala u 37. minutu za Radnički, Katai u 43, Rakonjac u 56. i Kangva u 64. minutu za Crvenu zvezdu.

FK Radnički: Ostojić, Ilić V, Spasojević, Ignjatović, Protić, Petrović, Ivić, Gajić, Čarapić, Ilić S, Đorđević, trener Tešović

FK Crvena zvezda: Borjan, Leković, Eraković, Vigo, Mijailović, Rodić, Kanga, Rakonjac, Bukari, Ivanić, Kataji, trener Milojević