Fener naneo jedan od najtežih poraza Efesu ikada!

Ovo se ne pamti u turskom šampionatu

Debakl Efesa u prvom meču finala turskog šampionata i šamar za anale! Fenerbahče je naneo svom najvećem rivalu jedan od najtežih poraza ikada, pošto je slavio sa neverovatna 42 poena razlike usred Istanbula – 108:66!

U krcatoj „Ulker Areni“, košarkaši Fenerbahčea igrali su kao u transu, dok je sa druge strane Efes bio potpuno pogubljen. Sve je još i bilo koliko-toliko korektno tokom prvog poluvremena, ali se Atamanov tim potom potpuno raspao na deliće.

Ruku na srce, već posle tih 20 minuta košarke videlo se da Feneru najverovatnije ide vođstvo u seriji zbog prednosti od 51:37, ali niko nije očekivao da će domaći tim baš i nastavak meča rešiti sa 57:29?!

To se desilo, a doprinos pobedi dao je i naš Marko Gudurić koji je za 24 minuta na terenu postigao pet poena uz osam skokova i pet asistencija.

Ipak, ono što je posebno bilo impresivno jeste da je čak sedam igrača Fenera bilo – dvocifreno! Motli je dao 18 poena, Hejs 15, Gejik 12, Akpinar, Biberović i Vilbekin po 11, a Pjer 10.

U timu Efesa su se istakli samo sjajni Elajdža Brajant dabl-dablom od 13 poena i 10 skokova, te Micić i Žižić sa po 10 poena.

Sledeći meč na programu je za dva dana od 19.00 časova. Domaćin je ponovo Fenerbahče.