Fejenord se „osvetio“ Murinju za prošlogodišnje finale LK, Vest Hem se „provukao“ u Belgiji

Zanimljivo je bilo u prve dve utakmice dana

Tokom dana, odigrane su po jedna utakmica u Ligi Evrope i Ligi konferencija, a Fejenord je uspeo da se „osveti“ Murinju i Romi za prošlosezonski poraz u finalu Lige konferencija.

Slavio je holandski predstavnik sa 1:0 u dosta neizvesnoj utakmici, iako je rezultat lako mogao da prevagne i na drugu stranu, s obzirom na to da je Pelegrini u 43. minutu promašio penal.

Znao je to da kazni Fejenord, i to preko Matsa Vajfera, koji je pogodio na asistenciju Osame Idrisija. Ipak, ovo je tek prva utakmica četvrtfinala Lige Evrope, te će dosta toga biti jasnije u revanšu u Italiji.

Kada je reč o Ligi konferencija, Gent i Vest Hem su remizirali rezultatom 1:1 u prvom četvrtfinalnom meču, iako je engleski tim važio za favorita.  Poveo je Vest Hem preko Ingsa u samom finišu prvog poluvremena, a u 57. minutu Kujpers je doneo izjednačenje i ispostavilo se, postavio konačan rezultat