Englezi sa 6:2 demolirali Iran, Gordi Albion se igrao sa protivnikom na startu Mundijala

Ovo je bilo više nego silovito od momaka Gareta Sautgejta

Fudbalska reprezentacija Engleske startovala je jednom sigurnom pobedom u grupi B Svetskog prvenstva pošto je sa 6:2 razbila selekciju Irana u Dohi.

Gordi albion je sve rešio u samo 11 minuta golovima Džuda Belingema, Bukaja Sake i Rahima Sterlinga, a kasnije su Saka još jednom, Džek Griliš i Markus Rašford zatresli mrežu za amin debaklu protivnika.

Počasni pogoci za poraženu ekipu postignuti su od strane Mehdija Taremija.

Eksplozija golova je trajala od 35. do 46. minuta kada su Iranci totalno pali pred Englezima i primili tri gola, a od tada je samo praćeno kojom razlikom će završiti meč.

Jedna od, ako ne i najduža, nadoknada u istoriji Mundijala viđena je u prvom poluvremenu susreta kada je sudija iz Brazila pokazao da će se igrati još 14 minuta.

Svakako, opravdano je zbog situacije u kojoj je golman Irana Beiranvand, posle sudara sa golegom iz odbrane Hoseinijem, ostao na travi krvavom nosa. On je ležao sedam-osam minuta, potom pokušao da nastavi sa igrom, ali je po ustajanju odmah tražio izmenu.

Nekako, sve je mirisalo na to da će Iranci doživeti katastrofu, a tome kumuje i podatak sa poluvremena koji je pokazivao da su imali samo 18 odsto posed lopte.

Samo se čekao trenutak kada će Englezi da pobedu, a prvi strelac je bio Belingem u 35. minutu. Veznjak je sačekao da njegovi saigrači ispletu akciju, ubacio se iz drugog plana kod centaršuta Luka Šoa, a onda sa nekih 9-10 metara glavom lobovao golmana Hoseinija i pogodio desni ugao.

U 43. minutu, posle kornera je skočio Megvajer u kaznenom prostoru, spustio loptu za Bukaja Saku koji je iz poluvoleja, iz prve tukao i pogodio gornji desni ugao za 2:0.

Englezi su uhvatili protivnika u mašinu i nisu ga puštali, a Rahim Sterling je na asistenciju Harija Kejna u 46. minutu samo postavio nogu i sa desne strane pogodio prvi ugao. Ovaj meč je već bio tada završen, a nije bilo ni poluvreme, shodno tome da je produženo za 14 minuta.

Sterling je u 62. minutu odradio odličan posao na sredini terena i probacio loptu do Sake koji je na individualni kvalitet plesao po ivici kaznenog prostora, fintirao dvojicu defanzivaca, a onda levom nogom pogodio levi ugao za poker Gordog albiona.

Taremi, napadač Porta, konačno je pokazao svoj kvalitet u 62. minutu i na niski centaršut sa desne strane savladao Pikforda sa prve stative. Svakako, pao je bedem Engleske koji je do ovoga momenta izgledao neprobojno (4:1).

Možda se osetio neki impuls, ali onda… Rašford je u 71. minutu elegantno iskoristio asistenciju Kejna i samo gurnuo loptu između štopera i golmana Irana, tako da je tada već pretila totalna katastrofa protivniku.

Tačka na ovaj meč stavljenna je u 90. minutu (iako je nadoknada trajala 10 minuta ?!), a Džek Griliš je zaključio ovu lepu za Englesku, ali katastrofalnu priču za Iran.

Ipak, bespotrebno je napravljen penal u 102. minutu od strane Erika Dajera, a Taremi je došao i do drugog kola sa bele tačke, ali je razlika bila i dalje više nego evidentna na kraju.