Englezi i Francuzi se poigravali sa autsajderima: Bez velikih iznenađenja u kvalifikacijama

Trijumfi Danske, Švajcarske, Ukrajine…

Na terenima širom Starog kontinenta nije viđeno baš nikakvo iznenađenje. Uloge favorita uglavnom su opravdale sve reprezentacije na startu treće runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Engleska je u grupi C gostovala Malti u Valeti i kući vratila sva tri boda – 4:0. Mrežu domaćeg tima načeo je auto-golom Ferdinando Apap u osmom minutu, vođstvo povisio Trent Aleksandar-Arnold, dok su konačan rezultat sa dva pogotka sa bele tačke postavili Hari Kejn i Kalum Vilson.

U istoj grupi Ukrajina je šokirala Severnu Makedoniju u Skoplju i iz zaostatka od dva gola došla do trijumfa od 3:2. Bardi i Elmas su za 40 godina bacili goste na kolena, ali su u nastavku Zabarnji, Konoplja i Cigankov odneli ceo plen. Verovatno presudan momenat bilo je isključenje Musliua pri rezultatu 2:2.

Engleska posle tri runde ima 9 bodova, po tri imaju Italija, Ukrajina i Severna Makedonija sa po utakmicom manje, dok je Malta bez poena.

Francuzi su u svojoj grupi B imali lagan posao protiv Gibraltara i takođe su sa gostovanja uspeli da izvuku maksimum – 3:0. Dosta jaka postava selektora Didijea Dešama nije bila naročito precizna, ali su svakako precizni bili Olivije Žiru na sjajan način i Kilijan Embape, dok je i Mueli u nastavku sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Grizman je upisao 120. nastup za Galske petlove, i čak 77. u nizu, bez propuštenog meča, dok se Žiru sa 123 utakmice izjednačio sa Tjerijem Anrijom na trećem mestu večne liste.

I Grci su upisali pobedu nad Irskom (2:1) pa se sada borba za drugim mestom poprilično zakuvala. Francuska je lider sa 9, Grčka je takođe maksimalna, ali sa 6 bodova iz dva meča. Sledi Holandija sa 3 i Irska i Gibraltar bez poena.

Interesantno je bilo i u Andori gde je Švajcarska slavila samo sa 2:1, Danskoj gde je Vind bio jedini strelac protiv Severne Irske, kao i u duelima Vels – Jermenija (2:4) i Letonija – Turska (2:3) gde smo videli dva gola u samom finišu, najpre za izjednačenje domaćina, potom i novo vođstvo i trijumf Turaka.

Do slavlja su došli i Finska, Kazahstan i Izrael.