Engleska lako protiv Ukrajine: Kejn nastavio golgeterski niz

Gosti u drugih 45 minuta doslovno nisu zapretili, i nisu imali ni jedan jedini šut ka golu Engleske

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je selekciju Ukrajine rezultatom 2:0, u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će izabranici Gereta Sautgejta doći do trijumfa i nova tri boda u kvalifikacijama. Poveo je „Gordi Albion“ u 37. minutu kada je Hari Kejn nastavio svoj golgeterski niz i pogodio na dodavanje Bukaja Sake.

Svega tri minuta kasnije, upravo asistent kod prvog pogotka se upisao u strelce na dodavanje Džordana Hendersona. Ipak, mogao je rezultat biti i ubedljiviji, a koliko su dominantni bili domaći svedoči i podatak da Ukrajinci nisu imali šut u okvir gola tokom čitavog meča. Uz to, gosti u drugih 45 minuta doslovno nisu zapretili, i nisu imali ni jedan jedini šut ka golu Engleske

Kada je reč o ostalim mečevima, Island je na gostujućem terenu demolirao Lihtenštajn sa 7:0, dok je Slovenija kod kuće bila bolja od San Marina sa 2:0