Džudisti „Bačke“ odlični na „Junior Openu“

SOMBOR – Džudisti „Bačke“, proteklog vikenda, učestvovali su na dva turnira.

U subotu, nastupili su na Turniru „Junior Open“ u Stepanovićevu, gde su u konkurenciji više do 300 takmičara iz 44 kluba i pet zemalja ostvarili zapažen rezultat. Somborski klub je predstavljalo 11 takmičara. U konkurenciji mlađih pionira Uglješa Kerezović (34 kg) je osvojio zlatnu medalju, Nikola Plavšić (38 kg) je bio bronzani, dok je Dragana Pjevac (32 kg) osvojila peto mesto. U kadetskoj konkurenciji Anđela Sekulić (44 kg) i Mirjana Štork (57 kg) bile su bronzane, dok je Luka Vidović (50 kg) bio peti. U juniorskom uzrastu Nemanja Dragojević (66 kg) osvojio je srebro, dok su Andrej (81 kg) i Vojin (90 kg) Vitković osvojile bronzana odličja. Dejan Novaković (60 kg) i Luka Jež (90 kg) na kraju takmičenje morali su da se zadovolje petim mestima u svojim težinskim kategorijama.

Treba napomenuti i da je Lana Ćeran istog dana uspešno položila teoretski i praktični deo sudijskog ispita, te je stekla zvanje regionalnog džudo sudije.

Nemanja Malbaški, IJF kontinentalni sudija je delio pravdu na tatamiju, dok je takmičare predvodio trenerski tandem Vlatko Belovuković i Lazar Juhas. Somborski klub je u ekipnom plasmanu završio na sedmom mestu.

Dan kasnije, u Novom Sadu je održan15. Memorijal „Svetozar Draža Mihajlović“. U pitanju je seniorski turnir koji je okupio 50 takmičara iz 18 klubova iz četiri zemlje. Somborski klub su predstavljali Nemanja Dragojevic (66 kg), Andrej Vitković (81 kg), Vojin Vitković (90 kg) i Lazar Juhas (+100 kg). Nažalost niko nije uspeo da dođe do medalje, najbliži je bio Vojin koji je izgubio u borbi za treće mesto.

Ekipu je predvodio profesor Nikola Lemić, a za pravdu na strunjači su se pobrinuli IJF kontinentalni sudija Nemanja Malbaški i Vlatko Belovuković.