Džoker „pao“ u Novom Sadu

NOVI SAD/SOMBOR – Derbi meč 23. kola AdmiralBet KLS između vodeće Vojvodine mts i somborskog Džokera opravdao je očekivanja. Gosti bolji tokom prvih deset minuta.

Imali su prednost od starta meča, u jednom momentu je bilo i plus 8 (9:17), međutim, lider uspeva da u finišu smanji na samo posed zaostatka. Odmah na startu druge četvrtine preokret.

Novosađani pogotkom Ašćerića poravnavanju, da bi potom Rakičević i Savić pogodili trojke za vođstvo 28:22. Gosti su uzvratili preko Jugovića, Milina i Brbaklića. Pet minuta pre odlaska na odmor Banjac pogađa dve trojke za novo vođstvo prvog tima lige 38:32. Do velikom odmora prednost je porasla na +9 (48:39).

Početkom drugog poluvremena Džokerovci uspevaju da drže priključak (56:54) zahvaljujući Dejvisu (7) i Simonsu (2). Usledio je ekspresni odgovor vodećeg tima lige koji je pred ulazak u poslednji deo meča ušao sa +14 (73:59).

U 33. minutu susreta bilo je i maksimalnih +20 (81:61). U poslednjih 120 sekundi Džoker je uspeo da ublaži poraz, pre svega zahvaljujući trojkama Dejvisa (dve), Jugović i Kapetanović. Najbolji pojedinac susreta bio je Rašun Dejvis sa 28 poena i šest asistencija. Ispratio ga je Zakari Simons sa 25 poena, 20 skokova i tri asistencije. Odličan je bio i Aleksa Jugović sa 14 poena i 11 uspešnih dodavanja. Milin je postigao 13 poena, Kapetanović 7, a Brbaklić 5. U pobedničkom timu Savić je meč završio sa 18, a Vučetić sa 14 poena.  Uprkos porazu Somborci su ostali na šestoj poziciji na tabeli sa 36 bodova. U narednom kolu u Somboru će gostovati drugoplasirani subotički Spartak.