Džeko dao jubilarni gol u Seriji A, ušao u istoriju, pa još jednim doneo pobedu Interu

Kakav dan za iskusnog napadača

Inter slavi Edina Džeka! Zahvaljujući golovima reprezentativca BiH, Neroazuri su uspeli da pobede Sasuolo u 9. kolu Serije A rezultatom 2:1 (1:0)!

Posle dva vezana poraza u domaćem šampionatu, Simone Inzagi je dobio ultimatum od uprave da mora da dobije Barselonu u Ligi šampiona i Sasuolo u gostima. Prvu stvar je uradio u utorak veče, drugu evo sada zahvaljujući Džeki

Iskusni napadač je najpre u 44. minutu pogodio za 1:0, što mu je bio jubilarni 100. gol u Seriji A. Pritom je postao treći najstariji fudbaler koji je dao 100 golova. Ispred njega su samo Goran Pandev i Serđo Pelisije.

Domaći tim je izjednačio preko Fratezija u 60. minutu, da bi Džeko ponovo pogodio u 75. i tako odveo svoj tim na 7. mesto Serije A sa 15 osvojenih bodova.