Dve medalje za rumske savate borce na Svetskom kupu u Mađarskoj

RUMA – Sportisti Savate boks kluba „Ruma“ nastupili su na Svetskom kupu u savateu „Budimpešta Open“ u subotu 27. januara, u glavnom gradu Mađarske, sa dva predstavnika i osvojivši jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju.

Zlatnu medalju osvojio je Marko Vidaković u kategoriji +85kg u seniorskoj konkurenciji od devet takmičara u asu savateu, pobedivši ubedljivo u sve tri borbe protivnike iz Hrvatske i Mađarske.

Bronzanu medalju osvojio je Darko Grujić, u kategoriji do 75kg u seniorskoj konkurenciji od sedam takmičara, savladavši predstavnika Hrvatske, a izgubivši u polufinalu od protivnika iz Italije.

Sa njima su putovali i treneri Miodrag Rakić i Ljubomir Damjanović i bio je ovo odličan početak godine za naše sportiste.

„Marko Vidaković trenira u Savate boks klubu „Ruma“ deset godina, osam godina se takmiči i do sada je ostvario izuzetne rezultate za reprezentaciju Srbije. Najuspešniji je senior Srbije u kombat savateu za 2023. godinu, kategorisani sportista i stipendista Ministarstva sporta Republike Srbije. Marko je apsolvent Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu ima tek 24 godine i već ima izgrađenu uspešnu sportsku karijeru. Darko Grujić je bio juniorski prvak Jugoslavije u savateu 1989. godine, još uvek nastupa za Savate boks klub „Ruma“, operativni je trener u savateu i najstariji takmičar kluba. Ova dva takmičara treba da posluze kao primer mladim generacijama za upornost i ostvarene sportske rezultate“, poručio je Miodrag Rakić trener SBK „Ruma“.

Pokrovitelj rada Savate boks kluba „Ruma“ je Opština Ruma i za sve ove godine, a ima ih 41, treninzi su besplatni kako bi svakom članu omogućili iste uslove da treniraju i ostvare vrhunske rezultate.