,

Dve medalje na juniorskom Prvenstvu u atletici

Prvenstvu u atletici
APATIN – Proteklih dana, u Kraljevu je održano Pojedinačno atletsko prvenstvo Srbije za mlađe juniorke.

Za somborski „Maraton“ nastupile su pionirke i juniorke, koje su uprkos tome uspele da se okite sa dve vicešampionske titule.

U pojedinačnoj konkurenciji, Lena Zorić je u trci na 800m sa vremenom 2:14,20 osvojila srebrnu medalju, baš kao i štafeta 4x400m u sastavu Milica Zanze, Manuela Sekulić, Sofija Cvetković i Lena Zorić, koje su trku istrčale sa rezultatom 2:19,16. Ista štafeta je osvojila i četvrto mesto u trci 4x100m sa vremenom 50.34.

Što se ostalih rezultata tiče, odlične nastupe imali su Milica Zanze, koja je osvojila sedmo mesto u trci na 100m. Kvalifikacije je istrčala 12,43, dok je u finalu imala vreme 12.69. Ovo je odličan rezultat s obzirom da se radi o devojčici rođenoj 2010. godine. Manuela Sekulić je nastupila i u skoku u dalj, gde je osvojila šesto mesto sa rezultatom 5.38. Šesti u trci na 400m prepone je bio David Jurić, dok su Jelena Pavkov i Sofija Cvetković zauzele osmo odnosno deveto mesto u istoj disciplini, ali u ženskoj konkurenciji.

Ekipa „Maratona“ je u konkurenciji 33 kluba zauzeo 18. mesto.