Dva trofeja za male fudbalere “Srbobrana”

SRBOBRAN – Proteklog vikenda su mališani Fudbalskog kluba “Srbobran” uzeli učešće na dva takmičarska turira i sa oba su se vratili okićeni sjajnim odličijima.

Dečaci rođeni 2017. godine, koje predvodi trener Bojan Brankov, učestvovali su na “Bistrica kupu” u Bačkom Jarku, na kome su došli do finala. Posle odlične igre u grupnoj fazi usledilo je četvrtfinale, gde su naši dečaci odmerili snage sa drugarima iz Bistrice. Nakon regularnih 0:0 usledili su penali i pobeda od 2:0 za srbobransku ekipu. U polufinalu je savladana ekipa Škole fudbala “Bolesnikov”, da bi u velikom finalu naša ekipa ipak izgubila od “Meridiane” sa 2:0, i tako zauzela odlično drugo mesto.

Za nijansu bolji učinak su imali mali fudbaleri koje vodi trener Aleksandar Šijačić. Njegovi dečaci, 2013. godište i mlađi, su se oprobali na “Hajduk kupu” u Čurugu gde su više nego dominantno uzeli naslov šampiona, bez ijednog primljenog gola na čitavom turniru.

Posle ubedljivih pobeda u grupi, mali Srbobranci lako prolaze i četvrtfinalni duel, postigavši 4 gola protiv tima “Dinamo” iz Budisave. U polufinalu je savladana ekipa iz Đurđeva sa 1:0, da bi u velikom finalu naši dečaci bili bolji od odlične ekipe “Proleter” iz Zrenjanina. Dobivši ih sa 2:0 zasluženo su osvojili ovaj turnir i najzad osvojili jedno zlatno odličije, dokazavši tako da predan rad mora biti nagrađen. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Srdić.