„Dunav“ poražen u petom kolu MFL-drugi razred

SOMBOR – Odigrano je kompletno peto kolo somborskog drugog razreda.

Iznenađenje je priredila ekipa „PIKa“ koja je ubedljivo slavila nad liderom iz Monoštora. Domaćin je poveo već u drugom minutu pogotkom Santa. Sredinom prvog dela, Nenad je poravnao rezultat, da bi u nastavku igre gosti sa somborskog kanala golovima Bubnjevića i dvostrukog strelca Kurjakova ostvarili trijumf.

Interesantno je bilo i u Srpskom Miletiću, gde je domaći „Zadrugar“ porazio bezdanski „Sport“ sa 3:2 nakon preokreta u drugom delu meča. Domaćin je poveo pogotkom Rančića u 11. minutu. Krajem prvog poluvremena gosti su preko Lerića postigli dva gola, te su na odmor otišli sa prednošću. Sredinom drugog dela Rančić je poravnao, da bi potom Marković novim golom doneo svom timu pobedu. Sa odličnim izdanjima nastupao je i „Dinamo“ iz Sonte koji je pobedio na gostovanju u Telečkoj.

U poslednjem meču ovog kola „Panonija“ i „Jedinstvo 1947“ iz Koluta su podelili bodove. „Dunav“ je zadržao vodeću poziciju (devet bodova) uprkos porazu, dok su ekipe iz Koluta i Lalića odmah iza sa bodom manje.