Duel Vrščana i Smederevaca završen bez pobednika

VRŠAC – Iscrpljujuća borba dva neporažena rivala u dosadašnjem toku prvenstva završena je podelom bodova. Gostima je pripalo prvo, domaćinima drugo poluvreme, na kraju svi su zadovoljni osvojenim bodom.

Smederevci su još jednom pokazali da u utakmicu ulaze maksimalno koncentrisani i motivisani. Već u 3, minutu šok za navijače OFK Vršca. Savršeno izveden korner Stevanovića sjajnim skokom na prvu stativu pratio je defanzivac Panić i preciznim udarcem glavom pogodio mrežu Andrijanića, 0:1.

Rano primljen pogodak presekao je izabranike trenera Zorana Kostića koji su defanzivno odigrali najslabije poluvreme, mučili se kreiranju akcija do neprepoznatljivosti i za 45 minuta nisu uspeli da upute nijedan udarac u okvir gola.

Sa druge strane Smederevci su napravili pravi bedem pred golom Kaličanina i vrebali priliku da još koji put ugroze gol Vrščana. U finišu prvog poluvremena umalo da dupliraju prednost posle odličnog udarca Stevanovića, golman Vrščana Andrijanić pokazao je svoj kvalitet.

Na početku drugog poluvremena šef struke Vrščana Kostić izvršio je trostruku izmenu kojom je napravio preokret u odnosu snaga na terenu. Čejić i Tasić su po krilima dali žestinu napadima OFK Vršca, dok je Kilibarda odličnim kretnjama mučio defanzivce gostiju.

Ipak, prvu pravu priliku u drugom poluvremenu stvaraju igrači Smedereva, brz kontranapad organizovao je kapiten Stojković, spojio je sa golom Dimitrijevića, njegov šut završio je malo pored stative.

U 69. minutu konačno se Vrščanima isplatila ofanziva i uloženi trud. Korner je geometarski precizno izveo Tasić, Kilibarda bio je vešto izbegao pažnju svog čuvara i preciznim udarcem pogodio mrežu Kaličanina, 1:1.

Vrščani su nastavili sa napdaima do samog kraja, a u 78. minutu imali su veliku priliku za potpuni preokret. Posle munjevitog prodora Čejića i dobrog centaršuta, Kilibarda je šutirao, ali lopta nije mogla da prođe do mreže između golmana Kaličanina i smederevskih defanzivaca.

OFK VRŠAC – SMEDEREVO 1924 1:1 (0:1)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 800, sudija: Stefan Filipović (Jagodina) 7, strelci: Kilibarda u 69. minutu za OFK Vršac, Panić u 3. minutu za Smederevo 1924, žuti kartoni: Petrić, Stojković, Terzić (OFK Vršac), Obradović (Smederevo 1924).

OFK VRŠAC: Andrijanić 6,5, Petrić 6,5, Stojković 6,5 (od 46. Terzić 7), Diuf 6,5, Zoćević 7, Lazevski 7, Tomić 6,5 (od 46. Tasić 7,5), Braunović 7 (od 83. Grek -), Glavinić 6,5 (od 46. Čejić 7,5), Milivojević 6,5 (od 46. Kilibarda 7,5), Miladinović 7.

SMEDEREVO 1924: Kaličanin 6,5, Kostić 6,5, Stojković 7 (od 83. Pirgić -), Dimitrijević 7,5, Marković 6,5, Panić 7, Ilić 6,5, Ožegović 6,5 (od 74. Vujičić -), Stevanović 7,5 (od 61. Ristić 6,5), Ivić 7 (od 61. Obradović 6,5), Radivojević 6,5.

Igrač utakmice: Uroš Kilibarda