Druga pobeda „Džokera“ u ABA 2 ligi

SOMBOR – Košarkaši „Džokera“ sinoć su dobili i drugi meč u NLB ABA 2 ligi.

Nakon Podgorice, savladana je i ekipa „Široki TT Kablovi“ sa 110:95 (27:16, 33:20, 28:29, 22:30). Nakon početnog ispitivanja snaga domaći košarkaši su ubacili u „petu“ brzinu i u finišu prve četvrtine serijom 21:2 poveli sa +18 (34:16). Do odlaska na odmor prednost je narasla i na +24 (60:36). U nastavku meča, tokom treće deonice gosti iz Širokog su pogodili čak osam trojki, međutim, rezultat se nije drastično promenio, jer je somborski tim na ulasku u finalnu deonicu preneo „višak“ od 23 poena. U tim trenucima, trener „Džokera“ Vladimir Lučić pružio je šansu svim igračima, što su gosti iskoristili da koliko toliko ublaže poraz. Veljko Brkić je ponovo dominirao pod obručima oba tima. Za nepunih pola časa igre koliko je proveo na parketu uspeo je da skupi impresivni indeks uspešnosti od 34. Ubacio je gostima 24 poena, imao osam skokova, dve asistencije i isto toliko blokada. Iz reketa je pogodio 9 puta iz 12 pokušaja, sa linije penala stoprocentan (3/3), dok je iz daljine bio polovičan (1/2). Ispratili su da Tomislav Ivošev sa 16 poena (osam skokova i jedna asistencija), Jovan Šljivančanin 13 poena (četiri skoka i dve asistencije), Stefan Simić sa 12 poena (tri skoka i osam asistencija), Uroš Šuput 12 poena, Marko Kljajević (sedam skokova) i Žiga Jurček po deset poena. Nakon dva kola „Džoker“ ima dve pobede, Podgorica i „Pelister“ po pobedu/poraz, dok „Široki“ ima dva poraza. Treće kolo se igra za dve nedelje (29./30. oktobar), a sastaju se  Široki i Podgorica, te „Pelister“ i „Džoker“.