Druga južnobanatska liga: Pobeda FK Radničkog, poraz Opovčana u Bavaništu

OPOVO – FK Radnički iz Barande je ubedljivo savladao Omladinac iz Deliblata rezultatom 4:0 (2:0). Golove su postigli Divljački, Šušnjar, dok je Dimović bio dvostruki strelac.

Očekivana pobeda nad za sada najslabijom ekipom lige, ali već naredne nedelje Baranđane očekuje pravi ispit u Jabuci.

FK Radnički je nastupio u sastavu Babić, Miljković, Petrov, N.Lazin, Purić, Vitorović, Dmiović, A.Divljački, Dobrić, Rajšić i Cukić, a igali su još Milenković, M.Lazin, D.Šušnjar, Nećakov i Baić.

Opovčani nisu uspeli da u Bavaništu ostvare dobar rezultat i upisali još jedan poraz. Domaćin je slavio rezultatom 4:2 (1:2).

Nakon brzog vođstva domaćina na početku utakmice, Opovčani su zaigrali bolje i golovima Ivanova i Markovića preokrenuli rezultat. Mogao je Kotlaić u u finišu poluvremena da poveća razliku ali je njegov šut zaustavila prečka. U nastavku meča domaćin je zaigrao agresivnije sa dosta grubih startova, gde se Opovčani nisu snašli, tako da sada domaćin sa dva pogotka preokreće rezultat. Sporan momenat se dogodio u 75. minutu kada domaći igrač nespretno pogađa svoju mrežu, glavni sudija pokazuje na centar, da bi na intervenciju pomoćnog, linijskog sudije poništio gol zbog ofsajda. Zbog protesta opovačkih igrača i klupe utakmica je bila u prekidu pet minuta, a do kraja meča, u „naelektrisanoj“ atmosferi domaćin postiže još jedan pogodak za konačnih 4:2.

REZULTATI 4. kola: FK Radnički – Omladinac (D) 4:0; Mundial – Stari Tamiš 5:1; Proleter – Budućnost 6:2; BSK Bavanište – Omladinac 1927 4:2; Mladost – Jugoslavija 0:4.

TABELA: 1. Jugoslavija (12); 2. FK Radnički (9); 3. Budućnost (9); 4. Mladost (7); 5. Mundial (6); 6. Proleter (5); 7. Omladinac 1927 (4); 8. BSK Bavanište (3); 9. Stari Tamiš (3); 10. Omladinac (D) (0).