Dragi dnevniče, ne mogu da podnesem svoje kolege

“Dragi dnevniče, danas su me iznervirali svi na poslu”. Ma kako vas ovo asociralo na tinejdžerske dane, psiholozi tvrde da je pisanje dnevnika u odraslom dobu itekako poželjno. Mnogi zato svojim pacijentima prepisuju terapiju dnevnikom koja, kako tvrde, smanjuje stres, umanjuje simptome astme i artritisa, a čak pomaže i zaceljivanju rana. 

Ovo se posebno odnose na ljude sklone da sve drže u sebi, kao i one koji, uprkos razgovoru sa bliskim ljudima, ne vide izlaz iz trenutne krizne poslovne ili emotivne situacije. Kada sve stavite na papir, naučićete više o sebi, svojim željama, potrebama i najdubljim strahovima. Potrebno je da vidite neke stvari ispisane da biste shvatili koliko su zapravo nebitne. Ova aktivnost pomoći će vam i u slučaju drugih, ozbiljnih problema, jer ćete se osloboditi negativnih osećanja.

Ne morate pisati svaki dan, već onda kad osećate potrebu. S vremena na vreme, pročitajte šta ste uneli u dnevnik pre mesec-dva. Kako kažu psiholozi, najbolje bi bilo kad biste pisali i o teškim, ali i o lepim trenucima. Kada postoji ravnoteža između pozitivnog i negativnog, terapija ima najbolji efekat.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.