Dortmund ima sve u svojim rukama pred poslednje kolo

Savladali su Augsburg dominantno u gostima

Fudbaleri Borusije Dortmund vratili su se na prvo mesto Bundeslige i to u najboljem mogućem momentu! Tačno pred poslednje kolo nemačkog šampionata, kada će pasti odluka o tome ko će biti šampion Nemačke – 0:3 (0:0).

Bila je to više nego dominantna partija Milionera, koji su znali da bi pobedom iskoristili poraz Bajerna i preskočili ih na prvom mestu na tabeli.

Umnogome im je posao olakšao crveni karton koji je dobio Uduokaji u 38. minutu zbog izuzetno oštrog prekršaja. Sa takvim rasporedom snaga, Augsburg nije imao šta da traži.

U nastavku utakmice, Sebastijan Ale postigao je prvi gol za Milionere u 59. minutu i tako probio led. Do samog kraja, Borusija je potpuno razmontirala domaće. Ale je u 84. minutu postigao još jedan gol, dok je Brant u nadoknadi vremena tik pred njen istek dao i treći pogodak na meču.

U poslednjem kolu, dakle, pada odluka o pobedniku Bundeslige. Dortmund igra protiv Majnca kod kuće, dok Bajern gostuje Kelnu. Pobeda Borusije ili bilo koji kiks Bavaraca znači titulu za Milionere.