Domaćin lako potučen na otvaranju Mundijala: Ekvadoru pobeda protiv Katara

Južnoamerikanci su odlično otvorili ovu svetsku smotru

Svetsko prvenstvo u Kataru je zvanično otvoreno na spektakularan način u Al Koru, ali to nije poguralo domaću selekciju da bolje odigra protiv selekcije Ekvadora koja je slavila sa 2:0 u grupi A. Prve golove na ovom izdanju Mundijala postigao je kapiten južnoameričke selekcije Ener Valensija koji je pogodio dva puta u metu za trijumf svoje selekcije.

Dobio je Katar priliku, samim domaćinstvom, da se takmiči sa najboljim ekipama sveta, ali je odmah na startu shvatio gde će mu biti mesto do kraja grupne faze.

Ekvador, koji je na papiru treća po snazi reprezentacija u ovoj grupi gde se nalaze još pomenuti Katar, kao i Holandija i Senegal, odigrao je jednu veoma dobru i taktički sigurnu utakmicu.

Sve to je podržano od strane Enera Valensije koji je pokazao zbog čega je, sa razlogom, označen kao najveća zvezda u ovoj utakmici. Napadač i kapiten Ekvadoraca je postigao dva pogotka, a malo ga je delilo i od het-trika.

Prvi pogodak na ovom Mundijalu viđen je već u trećem minutu utakmice, ali je VAR tehnologija ukazala na minimalan ofsajd Toresa koji je kasnije asistirao Valensiji za gol.

Svi su se zapitali o čemu se radi, jer niko golim okom nije mogao da shvati ko se to našao u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, stiglo je objašnjenje da je upravo Tores bio za kopačku ispred protivnika, tako da se ostalo na 0:0.

Ipak, 13 minuta kasnije je Valensija uspeo da se upiše po prvi put u listu strelaca – sam je izborio penal nakon što ga je golman Al Šeb srušio, a onda je sa bele tačke pogodio donji desni ugao za vođstvo Ekvadora.

U 31. minutu je stigao i drugi gol Ekvadora i Valensije. Presiado je centrirao sa desne strane i pronašao svog napadača na drugoj stativi, a ovaj nije mnogo oklevao, već je tukao gulavom uz levu stativu za 2:0.

Nakon prvog dela igre, u drugom nismo videli mnogo od fudbala, samim tim što je Južnoamerikancima bilo svejedno šta će se i desiti usled njihovog dvostrukog vođstva.

Katarski tim je zapratio u dva navrata, ali je to bilo premalo da bi se domaćin „ovajdio“ na startu ovog šampionata. Očigledna je bila razlika u kvalitetu dva tima, a ovo je pre svega opomena domaćoj selekciji šta bi moglo da je očekuje do kraja samog takmičenja.