Đoković ide u finale Pariza!

Ovo su mečevi koji pokazuju zašto je on najbolji ikada

Srpski teniser, Novak Đoković, uspeo je da se plasira u finale Mastersa u Parizu, pošto je sa 2:1, po setovima 5:7, 7:6, 7:5 slavio protiv Andreja Rubljova u veoma neizvesnom, maratonskom meču posle tri sata tenisa u glavnom gradu Francuske.

Kakav meč, strašan meč! Novak je ovde pokazao zašto je najbolji ikada, pokazao je zašto je sinonim za tenis i zašto ne odustaje od njega iako je veoma blizu svoje četvrte decenije.

Pokazao je nekoliko mana tokom meča, pokazao je da mu je teško i da ima i „ovu i onu“ stranu, ali je na kraju uspeo da slavi i da još jednom pokaže da je tenis igra u kojoj se on najviše pita, te da je kraj tek onda kada to kaže.

To je meč sa Rubljovim i pokazao, imao je Đoković ovde dosta loših momenata, pogotov u prvom setu, kada ga nije htelo mnogo toga, ali je opet uspevao da parira. Napravio je brejk odmah na startu, ali je potom isti i izgubio, te je Rusu bio dovoljan novi, kako bi došao i do osvajanja prvog seta.

Svestan svojih grešaka, popravio je i servis, ali je Rubljov i dalje igrao nestvarno. Gem po gem, mic po mic, došlo se do taj-brejka, gde je Novak pokazao da ima čelične živce, iako je delić njih potrošio na razne rasprave sa svojim boksom.

Između drugog i trećeg seta, tražio je Novak i pomoć, masažu svog terapeuta, kako bi izdržao napor.

Dobro je počeo treći set, imao je brejk lopte već na prvi servis Rubljova, nije iskoristio, pa se sve odlučivalo u nastavku seta.

Onda, preslikana slika iz drugog seta. Opet bez grešaka na servise, staloženo, smireno, obojica su igrala na svom vrhuncu. Međutim, Novak je pokazao zašto je on Novak Đoković, najveći ikad. Strpljivo je sačekao svoju šansu, ona je došla u 12. gemu trećeg seta, odlično je igrao na servis Rubljova i uzeo mu je servis vredan plasmana u finale Mastersa u Parizu!

Novak Đoković – Andrej Rubljov 2:1 (5:7, 7:6, 7:5)