Dobar nastup subotičkih atletičara na Otvorenom Prvenstvu Beograda

Ak Spartak - Beograd
SUBOTICA – Atletičari Spartaka proteklog vikenda nastupili su na Otvorenom prvenstvu Beograda u dvorani za seniore i starije pionire, koje je imalo međunarodni katakter.

U konkurenciji trkača iz Srbije, Rumunije, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, subotički takmičari osvojili su dve medalje i oborili veliki broj ličnih rekorda.

Maksim Puškar, junior AK Spartak je u seniorskoj trci na 3000 m osvojio 2. mesto u jakoj konkurenciji istrčavši trku u vremenu 8:43,88, te je pokazao da je povreda koja mu je zadavala muke krajem prošle sezone prošlost.  U klubu očekuju da do marta dostigne formu i istrči normu za prvenstvo Evrope za seniore na 10.000 m, što je i jedan od ciljeva ove takmičarske sezone.

Istog dana u seniorskoj trci na 400 m Darijo Bašić Palković zauzeo je 7. mesto sa vremenom 50,16 sekundi i time postavio novi lični rekord u ovoj disciplini. Bašić Palković je vrlo blizu ispunjavanja norme za evropsko prvenstvo na 400 m i 800 m u konkurenciji mlađih seniora.

Na ovom takmičenju svoj debitantski nastup imao je i Stefan Mihajlović, koji se atletikom počeo baviti pre nekoliko godina i uz izuzetan napredak istrčao je odličan rezultat od 8,04 s na 60 m i 25,57 s na 200 m što mu je ujedno i lični rekord.

Drugog dana takmičenja, održano je prvenstvo Beograda za starije pionire na kojem je Elena Puškar u trci na 800 m istrčala 2:34,34 uz lični rekord i bronzanu medalju. Čila Benak je 60 m istračala sa rezultatom od 8,91 s te zauzela 38. mesto od 82 učesnice u ovoj disciplini.

Atletičarte Spartaka predvodio je trener Zvezdan Kalmar.