BEOGRAD – Plan Zapada je da Đilasova opozicija posle poraza na izborima pokrene nasilne demonstracije i obojenu revoluciju, organizuje upade u državne institucije, te da izazove haos u zemlji
Kako se bliže izbori u Srbiji, koji su zakazani za 17. decembar, i kako je sve izglednije da NATO opozicija neće dobiti podršku naroda, njihovi gospodari i nalogodavci postaju sve nervozniji, pa svojim pulenima šalju podršku u vidu svojih dobro proverenih kadrova.
Plan Zapada je da Đilasova opozicija posle poraza na izborima pokrene nasilne demonstracije i obojenu revoluciju, organizuje upade u državne institucije i napade na predstavnike organa reda, te da izazove haos u zemlji. Nikitin je tu da im prenese iskustva iz Narandžaste revolucije koja se odigrala krajem 2004. i početkom 2005. godine, kada su na isti taj način prozapadni elementi u Ukrajini, uz pomoć Timošenkove preuzeli vlast u toj zemlji.
DOS-ovci već sarađivali sa Ukrajincima
Zanimljivo, podrška ukrajinskoj NATO opoziciji došla je upravo iz Srbije, u kojoj je tada stolovao DOS-ovski režim. Tako je novinar lista Gardijan Ijan Trejnor, svojevremeno naveo da postoji povezanost između događaja u Ukrajini i promene vlasti u Srbiji i Gruziji. On je pisao, a to je sada i opštepoznato, da su predsednički izbori u Beogradu 2000. godine posle kojih je sa vlasti srušen Slobodan Milošević, organizovani i vođeni od strane Ričarda Majlsa, bivšeg ambasadora u Beogradu a tada američkog ambasadora u Bugarskoj. Majls je zatim, kako navodi Trejnor, odigrao istu ulogu kao ambasador SAD u Tbilisiju, gde je pomogao proameričkom kandidatu Mihailu Sakašviliju da svrgne Eduarda Ševardnadzea. Sakašvili je putovao u Beograd kako bi proučio model, a posle toga je i stvarno došao na vlast u Gruziji. Trejnor zaključuje da je slična strategija primenjena i u Ukrajini.
Pročitajte još:
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.