Đoković pobedio Nadala u drugom kolu Olimpijskih igara

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara u Parizu pobedivši Rafaela Nadala 6:1, 6:4. Meč je trajao sat i 44 minuta na terenu Filip Šatrije.

Novak Đoković ostvario je značajnu pobedu u drugom kolu Olimpijskih igara u Parizu, savladavši Španca Rafaela Nadala sa 6:1, 6:4. Meč je odigran na terenu Filip Šatrije i trajao je jedan sat i 44 minuta.

Ovo je bio 60. međusobni duel između Đokovića i Nadala, a srpski teniser je upisao svoj 31. trijumf protiv Španca. Đoković je započeo meč sigurnom igrom, osvojivši prvi set rezultatom 6:1. U drugom setu je najpre oduzeo servis Nadalu i brzo stekao prednost od 4:0, ali je Nadal uspeo da izjednači na 4:4. Ipak, Đoković je osvojio poslednja dva gema i obezbedio pobedu.

U osmini finala, Đoković će se sastati sa pobednikom duela između Italijana Matea Arnaldija i Nemca Dominika Kepfera.