Derbi bez pobednika, porazi „Hajduka“ i „Ravangrada“

Derbi Vojvođanskog „Severa“ između dva vodeća tima lige, „Sloge“ i „Vrbasa“, završen je remijem i podelom bodova.

Viđena su dva gola tokom drugog poluvremena i sedam žutih kartona na obe strane. Gosti su drugi deo meča otvorili pogotkom kapitena Nikole Miloševića u 47. minutu susreta. Izjednačenje je „palo“ četvrt sata kasnije kada je napadač domaćih Luka Krainović zatresao mrežu Predraga Zorića. Ekipa iz Čonoplje zadržala je tri boda prednosti u odnosu na rivala iz Vrbasa. Ovaj ishod najviše je odgovarao ekipi „Bajše“, koja je ubedljivom pobedom nad Preporodom izbila na treću poziciju na tabeli.

„Ravangrad 2018“ nije uspeo da ponovi rezultat iz prošlog kola. Ekipa sa Gradskog stadiona očekivano je poražena na domaćem terenu od „Obilića“ iz Zmajeva. Sva tri gola su „pala“ u nastavku meča. Strelci za goste bili su Koprivica (47), Marković (60) i Vujošević (74).

Apatinska „Mladost“ dobila je derbi meč protiv „Radničkog 1905“ iz Bajmoka. Strelac oba gola za domaće bio je mladi Marko Majstorović. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji da je Stefan Đukić iskoristio kazneni udarac u 81. minutu susreta.

Ekipa „Hajduka“ poražena je u Bačkom Petrovcu od domaće „Mladosti“ sa 3:0. Poraz nije mnogo uticao na stanje na tabeli. Staparci su i dalje osmi tim lige sa 25 bodova.

Narednog vikenda, „Sloga“ će ugostiti fenjeraša iz Đurđina, „Hajduk“ dočekuje „Vojvodinu“ iz Bačkog Gradišta, dok će u derbiju začelja snage odmeriti „Hercegovac“ i „Ravangrad 2018“.