Davidovac doneo gradu Zrenjaninu jubilarnu, 25. olimpijsku medalju

ZRENJANIN – Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, nakon što je u borbi za treće mesto, savladala Nemačku rezultatom 93:83. U sastavu naše selekcije bio je i Zrenjaninac Dejan Davidovac, koji je gradu Zrenjaninu doneo jubilarnu, 25. olimpijsku medalju.

U olimpijskoj ekspediciji Srbije bilo je čak 15 Zrenjaninaca, kao sportista, trenera ili sudija, a bronzana medalja za Davidovca ovogodišnja je kruna sportskih dostignuća i nastavka izuzetne olimpijske tradicije koju naši sugrađani neguju u kontinuitetu još od Olimpijskih igara u Melburnu, 1956. godine.

Davidovac se ovim pridružio sportskim besmrtnicima, kojih je do sada bilo petnaest, sa osvojene 24 olimpijske medalje.

Gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura poručuje da olimpijski Zrenjanin šalje najsrdačnije čestitke košarkaškoj reprezentaciji Srbije na ostvarenom uspehu i osvojenoj bronzanoj medalji u nikad težoj konkurenciji na olimpijskim turnirima.

„Mi smo kao grad posebno ponosni jer je deo te ekipe Zrenjaninac Dejan Davidovac. Ovo je veliki podstrek za razvoj košarke u gradu i Dejanova medalja nam sija zlatnim sjajem.  Neponovljivu sportsku tradiciju koju negujemo u Zrenjaninu nakon ovih Igara nastavio je Dejan Davidovac. Ovo je 25 olimpijska medalja koja je stigla u naš grad. Ovaj jubilej upotpunićemo i podatkom da su Olimpijske igre u Parizu petnaeste na kojima je neko od zrenjaninskih sportista osvajao olimpijsku medalju. Drugi put smo u istoriji napravili niz od četiri uzastopne Olimpijade gde su se Zrenjaninci okitili olimpijskim odličjima. Hvala našim košarkašima na radosti koju su nam priredili. Hvala svim sportistima iz Zrenjanina koji su nastupali na Olimpijskim igrama u Parizu. Novi olimpijski ciklus je i nova prilika da kao grad ostanemo posvećeni ideji olimpizma i stvorimo uslove za rezultate koji će nas na najbolji način reprezentovati u Los Anđelesu 2028“ – deli radost svih ljubitelja sporta u našem gradu i našoj zemlji gradonačelnik Zrenjanina.

Dejan Davidovac rođen je 1995. godine u Zrenjaninu. Iz škole košarke “Uno Grande” prešao je u mlađe kategorije KK “Proleter”, a u sezoni 2011/12. dobio je priliku i u seniorskom sastavu kluba. Bio je i član KK “Vršac”, odakle prelazi u “Crvenu Zvezdu”, s kojom je osvojio četiri titule prvaka Srbije, tri Jadranske lige, dva Kupa Radivoja Koraća i jedan Superkup Jadranske lige. Jednu sezonu proveo je u moskovskom CSKA. Sa mladom reprezentacijom Srbije osvojio je zlato na Evropskom prvenstvu 2015. godine, a sa seniorskim timom srebro na Svetskom prvenstvu na Filipinima prošle godine.