,

Dane Basta ugostio mlade boksere

SOMBOR – Pokrajinski sekretar za sport i omladinu Dane Basta primio je članove juniorske reprezentacije Srbije iz AP Vojvodine, koji su osvojili medalje na Evropskom prvenstvu u boksu.

Na kontinentalnoj smotri koja je održana u Sarajevu, na kojoj je bilo ukupno 370 učesnika, Srbiju je predstavljalo deset juniora i sedam juniorki.

Basta je istakao da se u oblasti boksa, u poslednje vreme, ostvaruju značajni rezultati.

„Naša reprezentacija je osvojila deset medalja na prvenstvu — jednu srebrnu i devet bronzanih. Boks u Srbiji dobija ozbiljnu dimenziju i to se vidi po rezultatima, broju mladih koji se bave boksom, kao i infrastrukturi u koju se ulaže“, rekao je Basta i dodao da Pokrajinska vlada pruža podršku boksu, kao i svim drugim sportovima, i da će se ulaganja nastaviti i u budućnosti kako bi se stvorili najbolji uslovi za uspeh.

Selektor omladinske selekcije Srbije Branislav Jovičić je istakao da je 2024. godina najbolja godina za srpski boks.

„Ovo je istorijski uspeh. Nikada nije zabeleženo toliko medalja. U seniorskoj konkurenciji smo osvojili 20 medalja, u omladinskoj selekciji četiri medalje i sada u juniorskoj deset medalja“, izjavio je Jovičić.

On je dodao da je Vojvodina uvek imala najjači bokserski savez u državi.

„Pre je bilo pravilo — kada si prvak Vojvodine, onda si prvak države“, kazao je Jovičić i istakao da je cilj da juniorski reprezentativci u budućnosti osvoje i seniorske evropske, svetske i olimpijske medalje.

Među gostima je bio i somborski bokser Nikola Bogatinovski, član Bokserskog kluba „Sombor“ koji se okitio bronzanom medaljom.