„Dalmatinac“ poražen, „Kljajićevu“ derbi

KLJAJIĆEVO – Rukometaši „Dalmatinca“ poraženi su prvom meču plej – ofa Duge lige Vojvodine od ekipe „Dinama“ iz Pančeva sa 34:26 (19:12). Prvoplasirani tim doigravanja fantastično je otvorio utakmicu i već posle 9. minuta stekao je visoku prednost (8:1), a deset minuta pre odlaska na odmor prednost je bila dvocifrena (15:5). Riđičanci su u finišu prvog i početkom drugog dela uspeli da prepolove minus (20:15), ali više od toga nisu mogli. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Milan Šveljo sa pet postignutih golova.

Ekipa iz Riđice će sutra, 4. aprila, od 20 časova, odigrati zaostali meč prvog kola plej – ofa protiv ekipe vršačke „Mladosti“, dok ih za vikend očekuje duel sa „Sentom“.

Trećeligaški somborski derbi ponovo je pripao ekipi „Kljajićevo-Čonoplja“. Ekipa dva sela bez većih problema dobila je duel protiv Bezdanaca 20:32 (9:16). Neizvesnost je trajala svega desetak minuta, nakon toga gosti su preuzeli inicijativu i rutinski meč priveli kraju. Najveću prednost su imali u 52. minutu kada su otišli na +14 (15:29). U pobedničkom timu Petrović i Šljukić su bili najefikasniji sa pet pogodaka, dok je kod domaćina Kele, Totović, Krušković i Ćupurdija postigli po tri gola.

U sledećem kolu, „Grafičar“ dočekuje „Rusin“, dok će „Kljajićevo Čonoplja“ u derbiju kola ugostiti prvoplasirani „Srbobran“.