„Dalmatinac“ pobedio u Rumi

SOMBOR – Rukometaši „Dalmatinca“ otvorili su Prvenstvo Druge lige „Sever“ gostovanjem u Rumi.

Riđičanci su trijumfovali sa 23:32 (15:14). Domaćinu je pripalo prvo poluvreme. Od početka meča su poveli, iz minut u minut su povećavali prednost, da bi u jednom momentu poveli sa 12:7. Ipak, u poslednjih desetak minuta gosti su pojačali ritam i do odlaska na odmor zaostatak je smanjen na 15:14. „Dalmatinac“ je u 38. minutu susreta prvi put i poveo. Utakmica je prelomljena u poslednjih desetak minuta, kada su gosti serijom 8:1 susret uspešno priveli kraju. Mihajlo Kuprešanin bio je najefikasniji igrač gostujućeg tima sa dvocifrenim brojem (11) postignutih golova. Ispratili su ga kapiten Filip Graovac sa osam, te Milan Vagić sa šest pogodaka.

U sredu, 2. oktobra, „Dalmatinac“ će u odloženom meču prvog kola ugostiti novosadski „Radnički“. Meč se igra u terminu od 20.30 časova.

Da podsetimo, rukometaši „Sombora“ su u ovom rangu takmičenja startovali sa dve pobede.

Proteklog vikenda, krenuo je i poslednji rukometni rang. Ekipa „Kljajićevo – Čonoplja“ gostovala je u Čurugu, gde je lagano porazila domaći „Hajduk“ sa 20:28 (8:13). Drugi naš predstavnik, „Grafičar“ iz Bezdana nije odigrao meč protiv „Hajduka“ iz Beške. Termin će naknadno biti određen. Prvenstvenu pobedu zabeležila je i ekipa „PIK Prigrevice“, koja od ove sezone nastupa u trećeligaškom takmičenju. Prigrevčani su savladali „Obilić“ iz Novog Kneževca sa 39:17.

U drugom kolu, „Kljajićevo – Čonoplja“ gostuje u Ruskom Krsturu, „Grafičar“ u Novom Kneževcu, dok će „PIK Prigrevica“ put Titela.