Istina je da za efikasnije hlađenje i smanjenje potrošnje energije bolje da klima uređaj radi punom snagom tokom celog dana.
To može rezultirati nižim računima za struju i održavanje sobe konstantno hladnom. Međutim, kada je reč o bojlerima, situacija je drugačija. Da li ćemo dodatno uštedeti ako držimo bojler stalno uključenim?
Postoje različita mišljenja o tome da li je bolje ostaviti bojler uključenim celog dana i noći ili ga uključivati samo po potrebi. Međutim, ispostavlja se da konstantno držanje bojlera uključenim neće rezultirati značajnim uštedama, pri čemu broj ukućana igra važnu ulogu. Ako je u pitanju samac ili bračni par, verovatno je racionalnije uključivati bojler samo kad je potrebno. S druge strane, porodice s većim brojem članova mogu imati koristi od konstantno uključenog bojlera jer će nekom članu u svakom trenutku trebati topla voda.
Stručnjaci takođe napominju da namena bojlera igra ključnu ulogu u odluci. Ako je bojler namenjen samo za tuširanje, tada ima smisla uključivati ga povremeno. Međutim, ako koristite veliki protočni bojler za kuhinjske potrebe i tuširanje, tada je verovatno najbolje držati ga stalno uključenim, jer će ga retko isključivati.
U svakom slučaju, ekonomičnije je uključivati bojler samo kada je potrebno, a ako brinete o uštedi, možete ga uključivati kada je tarifa za struju jeftinija, preporučuju profesionalci električari.
Pročitajte još:
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.