Rashlađivanje na zdrav način.
Deo vode koji se upija kroz korenje izlazi iz biljke kroz pore ili stomate u njenim listovima. Kako ta voda isparava, toplota se ublažava i dolazi do efekta hlađenja.
1. Sansevieria ( Biljka zmija)
Kako kroz ovu biljku cirkuliše visok sadržaj vode koji se transpiruje, a hladna vlaga se ispušta u okolni vazduh. Paralelno sa vodom, ispušta se i kiseonik koji održava vazduh svežim. Osim toga, ova biljka uklanja i toksine koji se nalaze u prostoriji.
2. Fikus
Postoji pravilo da, što biljka ima više listova i što su oni veći, to se više vlage ispušta u vazduh. One sorte koje najbolje uspevaju u vlažnim sredinama, aktivno upijaju vodu kroz korenje, a zatim se preko listova oslobađaju viška vode.
3. Fikus bendžamin
Jedno je od retkih vrsta derveća koje uspeva i u zatvorenom prostoru. Ovo lisnato drvo održava vazduh hladnim i vlažnim. NJemu je potrebno i srednje osvetljenje kako bi mogao da upija sunčevu svetlost koja mu je neophodna
4. Aglaonema
Nosi titulu jedne od najistrajnijih sobnih biljaka. Zbog visoke stope transpiracije sjajno osvežava prostoriju, a poznata je i po svojoj sposobnosti prečišćavanja toksina.
5. Palme
Listovi palme imaju male stome koje upijaju ugljen-dioksid, a oslobađaju kiseonik. Izuzetno su dekorativne, a pored toga su i savršen način da domu date tropsku notu tokom letnjih meseci.
Pročitajte još:
Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.