logo transparend vojvodina uzivo

Čukarički „trokorakom“ prošao kroz Gornji Milanovac! „Brđani“ surovo kažnjavali greške Metalca

Tim sa Banovog brda je slaviio posle tri uzastopna remija

Fudbaleri Čukaričkog ubedljivio su slavili na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu rezultatom 3:0 (1:0). „Brđani“ su tako posle tri vezana remija u prvenstvu stigli do celog plena, zahvaljujući efiaksnoj igri ali i greškama rivala.

Na poslednjih 15 mečeva u Superligi Srbije Čukarički je poražen samo od Zvezde (7. kolo, 1:2) i Partizana (15. kolo, 0:2), uz šest pobeda i sedam remija.

U 32. minutu Bojan Mlađović je vratio loptu svom golmanu Strahinji Saviću koji je pogrešio i dodao je Marku Rakonjcu. Napadač gostiju je predriblao čuvara mreže domaćina i neometano zatresao mrežu – 1:0.

Malo kasnije šansa za Metalac, Filip Stuparević je šutem iskosa poslao loptu pored gola. U 2. minutu nadoknade još bolja prilika za Metalac, pobegao je čuvarima Stefan Cvetković ali nije dobro zahvatio loptu u završnici akcije.

U 53. minutu korner sa desne strane izveo je Bojan Roganović, Darko Puškarić je šutirao glavom i pogodio stativu, lopta se odbila na nogu Asmiru Kajeviću koji je prosledio u mrežu – 0:2  Usledio je potom odličan prodor Srđana Mijailovića, pored odbrambenih igrača, udarcem po zemlji sa ivice šasnaesterca našao je put do mreže za nedostižnih 3:0.