Cicipas dominantno prošao u 3. kolo AO, izgubio je samo 5 gemova

Grk je bio bolji od Australijanca Hidžikate

Grčki teniser Stefanos Cicipas dominanto je prošao u narednu rundu Australijan opena, jer je domaćem teniseru Rinkiju Hidžikati prepustio samo pet gemova – 6:3, 6:0, 6:2!

Hidžikata, inače 169. igrač sveta, pravio je određene probleme Cicipasu samo u prvom setu gde je Grk iskoristio sviju jedinu brejk loptu u 6. gemu i tako poveo.

U drugom je viđeno čišćenje od strane Cicipasa koji rivalu nije dao nijedan gem. Mada vredi pomenuti da je Australijanac posle pretrpljenog brejka na samom startu sam imao tri brejk lopte da se u potpunosti vrati u meč.

Svoju najbolju priliku da se možda spasi ubedljivog poraza Hidžikata je imao u 4. gemu trećeg seta. Propustio je nove dve brejk šanse, da bi mu Cicipas dva puta oduzeo servis i od 2:1 za Australijanca stigao do 6:2 i pobede.