Četke za negu više nisu rezervisane samo za profesionalne šminkere, a mi smo istražili sve njihove prednosti i mane

Kolekciju četkica za šminkanje verovatno već imate, a da li ste razmišljale o četkama za nanošenje kozmetičkih proizvoda? Umesto da svoju omiljenu kremu, serum, antirid i masku nanosite prstima, birajte alate specijalno napravljene tako da vašu rutinu nege kože učine higijenskijom, efektnijom i efikasnijom.

Postoji toliko različitih načina da obogatite i poboljšate svoju negu lica, i to upotrebom ne samo kvalitetnijih preparata, već i alatki od kojih su najpovoljnije četke za negu kože. Iako su uglavnom rezervisane za profesionalne kozmetičarke, sve više dama ih kupuje i koristi u kućnoj radinosti. Da li su nam zaista potrebne i koje su prednosti i mane upotrebe ovih četkica, objasnila nam je Milica Stojilković, bjuti blogerka i autorka Instagram stranice @skincare_mili.

– Četke za aplikaciju kozmetičkih proizvoda, ili kako popularnije nose naziv – četke za negu kože, po izgledu veoma podsećaju na četke za šminku. No, razlika postoji. Ogleda se u materijalu, čvrstini, odnosno gustini istog, a onda i u obliku. Što se tiče materijala, najčešće se prave od silikona i sintetičkih vlakana – ističe ona.

Četkice nose nazive po nameni koju imaju, pa nema šanse da pogrešite, pogotovo ukoliko pratite uputstva proizvođača.

– Neke od osnovnih vrsta četkica su silikonska četkica za maske, četkica za serum, četkica za okoloočnu kremu i četkica za hidratantnu kremu. Svaka od njih dolazi sa detaljnim uputstvom, koje u slučaju da bacite, treba da se rukovodite sledećim pravilima: silikonska četka se koristi za nanošenje glinenih i kremastih maski; četkica za serum često nosi naziv i četkica za tretman; četkicu za nanošenje proizvoda za predeo oko očiju prepoznaćete po tome što liči na četkicu za nanošenje senki, dok četkica za kremu podseća na onu za setovanje pudera – objašnjava Stojilković.

Prednosti
Štede proizvod – sprečavaju upijanje proizvoda u kožu prstiju i ruku.

Ravnomerno i pažljivo nanošenje – proizvode ćete sa sigurnošću naneti ravnomerno, ali i nežnije i pažljivije prema koži.

Veća higijena i sigurnost – ukoliko redovno održavate i perete četkice nakon svake upotrebe, onda možete biti sigurni da je aplikacija preparata pomoću njih više higijenska od upotrebe ruku.

Sprečava kontaminaciju preparata – pogotovo ukoliko nemamo naviku da peremo ruke nakon upotrebe svakog preparata.

Mane
Kao i svaki proizvod, tako i četkice mogu nekome stvoriti iritacije, pogotovo osetljivoj, reaktivnoj koži, ali i koži sklonoj aknama.

– Takođe, ukoliko četkice ne čuvate pravilno i ne zaštitite ih od prašine i mogućih bakterija, izložićete kožu potencijalnim problemima ili pojavom akni. I na kraju, četke za negu kože, bez obzira na prednosti koje pružaju, predstavljaju dodatan trošak. Nanošenje prstima, pravilno, bez velikog pritiska i uz pranje nakon svakog preparata, može zameniti sve četkice za negu kože – naglašava Stojilković.

Osim četki, kao pribor za aplikaciju krema, čišćenje i masiranje lica koriste se roleri, špatule, bjuti blenderi, silikonski masažeri…

– Pribor u vidu jastučića i sunđera pomaže pri uklanjanju nečistoća, ali i površinskih izumrlih ćelija. Zato se savetuje da birate one koji nisu grubi i oštrih ivica, kao i da ih koristite veoma nežno, laganim pokretima i gotovo bez pritiska. U suprotnom, ovakvi alati vam mogu doneti više štete nego koristi. Takođe, postoje i špatule koje se koriste za doziranje, odnosno uzimanje proizvoda. Odlične su za sprečavanje kontaminacije preparata. U ovu grupu bih smestila i rolere, koji se koriste nakon nanošenja seruma, kreme i/ili ulja, a pomažu bržoj apsorpciji nanetih proizvoda, kao i limfnoj drenaži, odnosno pokretanju cirkulacije lica – kaže naša sagovornica.

 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.