,

Centralno evropski kup: Dvostruko zlato za Mažinga u Slovačkoj

OPOVO – Streličari Streličarskog kluba „Pančevo“ ove sezone zabeležili su dobre rezultate na Centralno evropskom kupu.

Opovčanin Robert Mažing nastavio je sa dominacijom u disciplini golog luka gde je na četvrtom ovogodišnjem kupu održanom u Slovačkoj 6. i 7. avgusta ponovo osvojio zlatnu medalju.

Robert Mažing je u kvalifikacijama uprkos izuzetno nepovoljnim vremenskim uslovima gađao 585 poena, što je samo devet manje od državnog rekorda koji je postavio pre samo nekoliko nedelja.

U eliminacijama se lako probio do finala gde je snage odmerio sa austrijskim streličarem kojeg je porazio rezultatom 7-3 i time osvojio zlatnu medalju.

Narednog dana na FITA 144 takmičenju (po 36 strela na 50, 40, 30 i 20 metara), Robert Mažing je sa 1.222 poena oborio državni rekord i osvojio drugu zlatnu medalju na ovom takmičenju.

Odličan rezultat ostvario je i Sefkerinac Dragiša Jevtić koji je olimpijskim lukom u disciplini FITA 144 osvojio četvrto mesto i do obaranja državnog rekorda nedostajalo mu je samo dva boda.