Čelsi lako protiv Aston Vile, Notingem posle penala izbacio Bristol

„Plavci“ su tako izborili plasman u osminu finala, gde će igrati protiv Lidsa

Fudbaleri Čelsija savldali su ekipu Aston Vile sa 3:1, u okviru šesnaestine finala FA Kupa.

„Plavci“ su tako izborili plasman u osminu finala, gde će igrati protiv Lidsa.

Kada je reč o samoj utakmici, već nakon dvadesetak minuta bilo je jasno da Čelsi ide ka trijumfo, pošto je na semaforu stajalo 0:2.

Prvo je Galager pogodio u 11, a onda i Džekson u 21. minutu. Treći gol za Čelsi bio je delo Enca Fernandeza u 54. minutu, da bi utešni gol za Vilu dao Dijabi u prvom minutu nadoknade.

Srpski golman, Đorđe Petrović na terenu je proveo svih 90 minuta, a uspeo je i da dobije žuti karton.

U drugom susretu, Notingem Forest je posle penala eliminisao Bristol siti. Nakon 90 minuta, rezultat je bio 1:1, dok u produžecima nije bilo golova, te su o svemu odlučivali penali.

Na kraju, tragičar je bio Samjuel Bel, koji je jedini promašio sa bele tačke za Bristol.