Cedevitina serija ne prestaje: Posle Partizana, pala i Valensija za 7. uzastopnu pobedu u Evrokupu

Sjajna utakmica viđena je u Sloveniji, gde je prevaga napravljena u drugoj četvrtini

Košarkaši Cedevita Olimpije uspeli su da upišu još jednu pobedu u Evrokupu, ovoga puta su na svom terenu slavili protiv favorizovane Valensije sa 82:76, čime su uspeli da se domognu trećeg mesta na tabeli.

Velika pobeda za Cedevita Olimpiju, koja će u narednu rundu proći kao trećeplasirana, naravno, ukoliko savlada Promiteas u Grčkoj, ili pak ako Virtus iz Bolonje pretrpi poraz od Burga u poslednjem kolu ove grupe.

Nešto je bolje Valensija počela ovu utakmicu, posle prve četvrtine su imali dva poena prednosti, dok ih je Cedevita Olimpija ozbiljno „deklasirala“ tokom drugih 10 minuta i ubacila im je čak 30 poena, dok su primili upola manje. Upravo ova četvrtina je i donela prevagu, jer je ekipa iz Slovenije uspela da sačuva prednost tokom preostalih 20 minuta.

Napadala je Valensija,  i u trećoj i u četvrtoj deonici su bili bolja ekipa, ali na kraju nisu uspeli da naškode Ljubljančanima, tako da je Cedevita izvojevala ovu jako tešku pobedu, koja bi mogla da im dosta znači u nastavku takmičenja u Evrokupu.