Cedevita pobedom nad FMP-om najavila duel sa Bursom

Cedvita je nastavila sa odličnim irgama

Košarkaši Cedevita Olimpija pobedili su na gostovanju FMP 77:75 u odloženom meču 16. kola, koje je ujedno i poslednji meč regularnog dela ABA lige.

Posle prve ujednačene četvrtine, usledila je mnogo bolja igra izabranika trenera Jurice Golemca. Tako je slovenački tim na poluvremenu imao prednost 45:34. Ipak, usledio je veliki povratak domaćih košarkaša u nastavaku. Cedevita Olimpija je vodila sa 68:64, a FMP okrenuo na 72:68 u svoju korist. Usledila je serija gostiju od 5:0 i do kraja u penal-završnici, posle 75:75, Ogast je bio maksimalno koncentrisan, pa su gosti iz Ljubljane uspeli da dođu do pobede.

Posle ove pobede, Ljubljančani ne ostaju u Beogradu kako je ranije bilo planirano, zbog eventualnog duela sa Partizanom. Kako su crno-beli poraženi od Burse, boravak u presotnici Srbije i pobeda nad FMP-om poslužio je kao uvertira za važan duel u Evrokupu sa turskim predstavnikaom.