,

Čabrilo i Feješ najefikasniji u pobedi nad Rumunijom

SOMBOR – Muška juniorska reprezentacija Srbije savladala je vršnjake iz Rumunije rezultatom 31:29 (15:15) u pretposlednjoj utakmici prvenstva čime je obezbedila borbu za 13. mesto u ukupnom plasmanu.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Vojin Čabrilo i Leo Feješ, dok je za igrača utakmice proglašen Aleksa Bukvić.
Bezdanski dvojac postigao je po pet pogodaka za nacionalni tim. Bio je ovo njihov drugi uzastopni meč za Srbiju u kojem su bili najbolji pojedinci utakmice.
U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna borba što je pokazao rezultat kojim se otišlo na odmor (15:15), dok je u drugom delu utakmice viđena prava rezultatska klackalica. Prvi su se rezultatski odvojili Rumuni koji su neko vreme držali plus dva, da bi isključenje koje je zaradio u 42. minutu prelomilo utakmicu u korist Srbije. Napravili su izabranici Đorđa Teodorovića seriju 5:0 i tu prednost držali do kraja iako je bilo momenata kada bi se Rumuni približili. Veliku ulogu odigrala je taktička odluka protivnika da završnicu igra bez golmana, te je Marko Draško sa svog gola osim dobrih odbrana pogađao čak dva puta golovima sa celog terena. Ni manji pad u poslednjem minutu Srbije nije uticao na krajnji rezultat koji je vratio pobede u tabor Srbije.