Burna pobeda Juventusa: Fiorentini poništen gol u 89. minutu, poništen i Vlahoviću

Deluje da je sve bilo čisto u arbitraži sudijske ekipe

Fudbaleri Juventusa pobedili su Fiorentinu 1:0 u 22. kolu Serije A i nastavili ka povratku u gornju polovinu tabele posle žestoke kazne FS Italije i oduzimanja 15 bodova zbog finansijskih malverzacija skorašnje uprave.

Strelac jedinog gola bio je Rabio u 34. minutu.

U sastavu domaćeg tima od starta su bili Dušan Vlahović i Filip Kostić, a na drugoj strani od početka je krenuo Nikola Milenković dok su u nastavku šansu dobili Luka Jović i Aleksa Terzić.

Vlahović je u 59. minutu zatresao mrežu međutim posle VAR intervencije pogodak je poništen jer je utvrđen mali ofsajd Srbina koji je tako ostao uskraćen za treći gol u poslednja dva meča.

A onda, u završnici meča – drama!

Trenutak oko koga će možda biti polemike je poništen gol Fiorentine u 89. minutu zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao igrač sa brojem 16 Ranijeri. Glavni sudija meča je najpre priznao efektan gol Kastrovila, ali ga je potom negirao na asistenciju iz VAR sobe. Delovalo je isprva da je Ranijeri napravio prekršaj nad igračem Juventusa koji je izbio loptu, ali je snimak pokazao da se ustvari nalazio u ofsajdu u momentu kada mu je saigrač ubacio loptu u kazneni prostor.

Pogledajte taj momenat.

Juve piše drugu vezanu pobedu i pomak na deveto mesto na tabeli, dok tim iz Firence ostaje u donjoj polovini tabele sa 24 boda i bez mnogo šansi da se umeša u borbu za neku od evropskih pozicija. Utešno je što su daleko i od najugroženijih timova.