Bugarska bez pobede uoči meča sa Srbijom: Malo i igrač više, Litvanija sačuvala bod

Krstajić ponovo bez pobede

Fudbalska reprezentacija Litvanije remizirala je sa Bugarskom 1:1 u utakmici treće runde kvalfikacija za Evropsko prvenstvo. Taj rezultat posebno može obradovati selekciju Srbije, pošto su upravo ove dve ekipe rivali u istoj grupi G.

Oba tima su meč dočekala bez ijednog boda, sa jednom vrlo važnom razlikom. Litvanci su odigrali jedan susret manje, što im je ipak davalo još malo kredita.

U takvom odnosu snaga Edvinas Girdvainis je pogodio za vođstvo domaćina u 15. minutu. Samo nekoliko napada kasnije novi šok, ovog puta za Litvaniju. Justas Lasickas, bivši fudbaler Zemuna i Voždovca, isključen je jer je kao poslednji igrač defanzive zaustavio napad protivnika. Brojčanu prednost Bugarska je iskoristila u 27. minutu preko Marina Petkova.

Ostatak duela očekivano je protekao u incijativi gostujuće ekipe, što dokazuje podatak da su uputili čak 26 udaraca ka golu Edvinasa Gertmonasa, koji je na kraju utakmice imao ukupno osam intervencija, pa je poen ostao u Kaunasu.

Nakon tri kola kvalifikacija obe ekipe imaju po jedan bod.

Selektor Bugarske Mladen Krstajić ne može biti zadovoljan, ali vremena za tugovanje nema jer će već u utorak u Razgradu njihov rival biti reprezentacija Srbije. Litvanija će istog dana gostovati u Mađarskoj.