Brnabić: 28 miliona dinara za park u Železniku

BEOGRAD – Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić najavila je danas da je obezbeđeno 28 miliona dinara za sređivanje najvećeg parka u Železniku.

“Bilo je mnogo peticija da se sredi ovaj park i mi smo obezbedili 28 miliona dinara za projekno-tehničku dokumentaciju, sprave i da se kompletno uredi park. To bi trebalo da počne u februaru 2022. godine s prvim lepim vremenom”, izjavila je Brnabić.

Ona je obišla aktiviste i članove Srpske napredne stranke(SNS) koji su danas uređivali park u Železniku, pružila im podršku i pomogla u čišćnju lišća i sređivanju parka.

“Moto SNS je ono što možeš danas ne ostavljaj za sutra tako da mi već sređujemo park da bude što lepši za stanovnika ovog naselja, a onda ćemo, kada sredimo projektno-tehničku dokumentaciju i s novim spravama i stazama krenuti sledeće godine. Ali za sada, ono što možemo mi sami da uradimo našim rukama to smo uradili danas”, rekla je premijerka.

Ona je iskoristila priliku da porazgovara sa ljudima koje je zatekla u parku i istakla da su joj odlični utisci iz razgovora sa ljudima koji su izašli da prošetaju po lepom vremenu. Kaže da su pričali o njihovim penzionerskim danima, kakve su penzije i da li vide neka poboljšanja.

“Svi su presrećni kako napreduje Srbija i Beograd. Preneli su pozdrave predsedniku Aleksandru Vučiću, tako da sam jako zadovoljna. To je glas naroda koji je meni važno da čujem i uvek ih pitam šta je to što još možemo da uradimo, na čemu da insistiramo. I pričamo o onim planovima koje imamo”, rekla je Brnabić.

Kako je rekla, SNS se ne bori za funkcije, za mesta predsednika opština, gradonačelnika, predsednika Vlade ili Republike.

“Borimo se da nastavimo da radimo ono što smo krenuli da radimo za našu zemlju, borimo se da nastavimo da naša zemlja pobeđuje. Borimo se da imamo što više muzeja, da škole budu što opremljenije, za nove puteve i železnilcu, da vozovi idu 200 km na sat, za nove bolnice. Borimo se da završimo sve ono što smo započeli, sve ono što smo radili proteklih sedam godina”, poručila je premijerka.

Ona je dodala da joj je zbog toga važno da podrži članove jer su oni svaki dan na terenu i pričaju sa našim građanima. „To je ono što je SNS, konkretni planovi i rezultati za budućnost“, poručila je premijerka.

Tagovi:

Pročitajte još: