,

Brežani šesticom otvorili Prvenstvo

SOMBOR – Somborski predstavnici na startu PFL Sombor zabeležili su sva tri rezultata.

Debitanti iz Brega ugostili su i ubedljivo savladali (6:2) „BSK“ iz Bačkog Brestovca. Domaćin je poveo već u 8. minutu pogotkom Josipa Radičeva. Gosti su izjednačili u 17. minutu golom Petra Agbabe. Šest minuta kasnije Jovan Čvokić je ponovo doveo domaćina do prednosti, da bi iskusni Radojica Jovanović deset minuta kasnije povisio na 3:1, što je ujedno bio i rezultat prvog dela susreta. U nastavku susreta Damir Bogunović je dva puta matirao golmana gostuju Lagundžina i tako „zapečatio“ sudbinu gostuju. Devet minuta pre isteka regularnog dela Jovanović je svojim drugim pogotkom na meču povisio na 6:1. U 86. minutu Božić je pogotkom sa „kreča“ postavio konačnih 6:2.

„Žakovci“ su prvenstvo otvorili minimalnim porazom na domaćem terenu od „Borca 46“. Ključni momenat meča dogodio se u 70. minutu kada su Obrovčani pogotkom Veljka Ćosića došli do sva tri boda.

Ekipa „Ravangrada 2018“ remizirala je Gradskom stadionu sa gostima iz Čelareva (2:2). Sva četiri pogotka viđena su u nastavku susreta. U trećem minutu nastavka Đumić je doveo goste u vođstvo. Pet minuta kasnije Mihajlo Vemić je izjednačio, da bi Mihajlo Lakić doneo potpuni preokret u 84. minutu. „ČSK“ je do boda došao golom Jovana Šovena u samom finišu susreta.

Narednog vikenda, „Žak“ gostuje u Bačkom Brestovcu, „Dinamo 1923“ u Ruskom Krsturu, dok će „Radnički“ i „Ravangrad 2018“ odigrati gradski derbi.