logo transparend vojvodina uzivo

Bravo, Nina! Mlada srpska plivačica osvojila zlato na Mediteranskim igrama

Sjajan uspeh

Nina Stanisavljević, talentovana mlada plivačica iz Leskovca, osvojila je zlatnu medalju na XIX Mediteranskim igrama u Oranu.

Nina ima samo osamnaest godina, a već je proglašena za najbolju plivačicu Srbije, s obzirom da je na poslednje održanom Prvenstvu Srbije osvojila ukupno šest zlatnih medalja.

Na Mediteranskim igrama, Nina Stanisavljević osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50m leđnim stilom. Ona je do ove medalje došla u vremenu od 28,59 sekundi.

Danas pre podne, u kvalifikacijama, Nina je zauzela prvo mesto sa rezultatom 28,60, što je nagovestilo da je Nina spremna za najviši plasman. U finalu je otplivala gotovo identičan rezultat, odnosno jednu stotinku brže i to joj je donelo zasluženu medalju.

Nakon trke, Nina nije krila zadovoljstvo zbog osvojene zlatne medalje sa do sada najvećeg takmičenja i izjavila je:

– Ovo su moje prve Mediteranske igre i uopšte, prva seniorska sezona. Moj trener i ja smo presrećni nastupom. Moja seniorska karijera je počela zlatnom medaljom i zaista nije moglo biti bolje. Nadam se da će tako i da se nastavi. Drago mi je što sam imala prilike da predstavljam svoju zemlju i što sam to uradila na najbolji mogući način.