Bravo momci! Orlići iznenadili velikog favorita!

Pobedu je potvrdio Petar Ratkov, a vodeći gol je dao Marko Lazetić

Posle sjajnog izdanja kadetske selekcije na Prvenstvu Evrope u Izraelu, nove lepe vesti kada je reč o uspehu mlađih selekcija Srbije. Omladinska reprezentacija fantastično je počela drugi, završni krug kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u Slovačkoj koje je na programu od 18. juna do 1. jula.

Izabranici selektora Aleksandra Jovića slavili su u prvom kolu turnira u Holandiji, protiv domaćina, rezultatom 2:1 (1:1).

Srbija je došla u vođstvo golom Marka Lazetića (24. minut), napadača Milana, nekada Crvene zvezde, ali Holandija je sa bele tačke uspela da se vrati u igru pred kraj prvog dela igre, tačnije u 39. minutu. Orlići su ipak u nastavku napravili preokret.

Gol Petra Ratkova, člana TSC-a doneo je pravdu i veliku pobedu našim omladincima. Igrao se 77. minut.

U drugom meču grupe Ukrajina je pobedila Norvešku (3:2). Srbija naredni meč igra 4. juna upravo protiv Ukrajine, a tri dana kasnije rival je Norveška.