Bravo: Basketaši Srbije pobedili Holandiju u dramatičnom meču, Stojačič pogodio u poslednoj sekundi

Basketaši Srbije savladali su Holandiju u trećem meču Olimpijskih igara u Parizu i to šutem Strahinja Stojačića u poslednjoj sekundi susreta  – 21:19.

Na dva i po minuta pre kraja meča Srbija je pogotkom Marka Brankovića povela 16:14, nešto kasnije i 17:15, ali je de Jong sporavnao rezultat, a nova prednost je došla s alinie sa slobodnih bacanja, a na osma sekundi do kraja je bilo 19:19 i Srbija je imala poslednji napad, a onda je Strahinja Stojačić iz nemoguće situacije pogodio za dva poena za pobedu Srbije.

Tvrd i težak početak meča uz rezultatsku klackalicu uneo je nervozu u redove obe ekipe koje su pokušavale da ishitrenim šutevima preokrenu tok susreta u pravcu koji oni žele, a to četiri i po minuta nije davalo opipljiviji rezultat. A onda je Dejan Majstorović pogodio za 10:7 i to je bila prva veća prednost jednog tima.

Odmah nakon toga je Marko Branković pogodio za dva, zatim i Mihailo Vasić za 13:9, ali je prilokom te realizacije napravio šesti faul za nacionalni tim Srbije što je kasnije uticalo na oštrinu u odbrani „orlova“. Morali su malo da smanje oštrinu, a Holanđani su to koristili ne dozvolivši im da se „odlepe“.