Brajton nokautirao Arsenal iz borbe za titulu: Debakl Tobdžija u Londonu

Strašan udarac za navijače Arsenala

Fudbaleri Brajtona savladali su Arsenal na „Emirejtsu“ i tako ih gotovo u potpunosti izbacili iz trke za titulu šampiona Engleske. Galebovi su poleteli visoko u Londonu, razrušili Tobdžije i njihove snove o peharu koji su doduše i bili potanki posle serije loših rezultata pred sam kraj takmičarske sezone – 0:3 (0:0).

Susret je u potpunosti skrenuo na tas Brajtona u nastavku u drugom poluvremenu posle relativno izjednačenog prvog. Definitivno su Galebovi bili bolji rival na ovom meču.

Arsenal sada zaostaje četiri boda za Sitijem, ima gori skor sa njima i pritom ima meč manje, odnosno još samo dva koja treba da odigra do kraja šampionata. To znači da faktički Mančester ima tri meč lopte za titulu.

Golove za Brajton su postigli Enciso u 51. minutu na dodavanje Estupinjana, potom Undav u 86. minutu na asistenciju Grosa i na kraju je presudu potpisao Estupinjan u šestom minutu nadoknade.

Tobdžije su još jednom pokazale probleme u napadu, što ih je na kraju krajeva i koštalo pobede.

Brajton sada ima šanse da se nađe u evropskim takmičenjima. To će najverovatnije biti Liga Evrope, pošto sada sede na šestom mestu sa 58 bodova i dva meča manje u odnosu na Totenhem i Aston Vilu koji imaju bod manje ispod.