Borjan sačuvao mrežu, ali napadači nisu odradili svoj deo posla

Kiks koji ih može koštati prolaska u nokaut fazu

Drugo kolo Gold kupa, takmičenja koje okuplja najbolje reprezentacije iz KONKAKAF zone, priredilo nam je nekoliko iznenađenja, među njima i novi remi selekcije Kanade. Gvatemala je uspela da odoli favorizovanom rivali i odigra susret bez golova na stadionu „Šel Enerdži“ u Hjustonu.

Za najseverniju državu u bilo kom delu Amerike svih 90 i kusur minuta odigrao je Milan Borjan. Upisao je pozajmljeni golman Crvene zvezde u Slovanu tri intervencije, a posebno aktraktivna je bila ona iz 20. minuta.

Gvatemala je bila ravnopravan rival i može da žali za propuštenim šansama iz drugog poluvremena, pa rival čak može biti i zadovoljan bodom.

Kanada će u poslednjem kolu biti pod imperativom pobede, pošto ima samo dva boda, iza Gvatemale i Gvadalupea, koji je sinoć sa 4:1 porazio Kubu.